FAQ

Tu sú naše odpovede na Vaše najčastejšie otázky.

Všeobecne kiteboarding, snowkiting, landkiting a buggykiting

Prečo zvoliť HARAKIRI kite kurz namiesto niektorého z konkurenčných kite kurzov?

Sme presvedčení, že je veľa dôvodov, prečo sú naše kite kurzy čo sa týka kvality i bezpečnosti na najvyššej možnej úrovni. Naviac, ZADARMO v cene kurzu od nás oproti konkurencii získate výukové DVD Kite – začíname v hodnote 19 Eur, individuálny kiting GRÁTIS, poistenie s plněním do výšky 400.000 Eur, zľavu 10% na prípadný nákup kite vybavenia a pri letných kite kurzoch tiež neoprén. S nami získate vždy niečo naviac!

Sú kiteboarding, snowkiting, landkiting a buggykiting nebezpečné?

Každý šport, ktorý sa robí bezhlavo, môže byť nebezpečný. Ide o to vedieť, ako daný šport robiť. Výimkou nie je ani kiteboarding. Vzhľadom k tomu, že sú kite športy pomerne nové, povedomie o tom, ako tieto športy robiť je malé. Absolvovaním HARAKIRI kite kurzu si neužijete len skvelú zábavu, ale získáte aj veľaschopností, vďaka ktorým môžete nebezpečie pri robení kite športov eliminovať do tej miery, že budú pre Vás bezpečné rovnako ako napr. jazda na bicykli alebo na lyžiach.

Sú kiteboarding, snowkiting, buggykiting a landkiting eľmi fyzicky náročné? Sú nejaké obmedzenia?

Fyzická náročnosť je individuálna. Naše HARAKIRI kite kurzy bežne zvládajú tak 13 ročné dievčatá, ako aj  60 roční športovci. Jediným obmedzením pre naše kite kurzy je váha účastníka, ktorý by nemal z dôvodu dostupnosti vybavenia vážiť menej ako 40kg. Fyzická nepripravenosť môže absolvovanie kite kurzu limitovať, ale všetko sa dá dávkovať po krátkych intervaloch. Vy sami si s pomocou inštruktora určujete náročnosť podľa svojich síl, nemusíte, pokiaľ nechcete, býť hneď prvý deň preborníkmi. Ide predsa o to si užiť skvelú zábavu!

Ako dlho budeme každý deň na kite kurze trénovať?

Naše HARAKIRI kite kurzy nie sú obmedzené len na niekoľko hodín „s kitom v akcií“. S nami môžete stráviť svoj kite kurz od rána trebárs až do noci (teória, praktický nácvik, individuálny tréning GRÁTIS!, premietanie kite videí, konzultácie, zábava…), takže si všetko poriadne užijete. Začíname vždy o desiatej ráno (kite centrum Lefkáda o 12hod.) teoretickou prípravou, ktorá prvý deň zaberie až 2 hodiny (zooznámenie sa, administratívna vložka, bezpečnosť, terminológie a názvoslovie...). Potom trénujete až 4 hodiny s inštruktorom a v centrách, ktoré to umožňujú, môžete v rámci nášho individuálneho tréningu GRÁTIS! trénovať až do podvečera. Večer potom môžeme osláviť všetky dosiahnuté úspechy společenskou zábavou, premietaním kite videí apod. V rovnakom duchu prebieha i druhý deň prípadne ďalšie dni Vášho kite kurzu len s väčším podielom praktického tréningu na úkor teórie.

Som v rámci kite kurzu pojistený?

Ano, ako jediná kite škola v ČR a SK máme zjednané poistenie odpovednosti z provoznéj činnosti do výšky 400 000 Eur..

Ako sa môžem na kite kurz prihlásiť?

Stačí si vybrať konkrétny kite kurz a termín, vyplniť online objednávku alebo kontaktovať našu koordinátorku kite kurzov na tel. +421 944 413 755 príp. na emailu . Následne vám bude zaslaná prihláška a zálohová faktúra. Váš kite kurz a termín Vám nezáväzne rezervujeme po dobu 3 dní, počas ktorých máte čas na uhradenie zálohovej faktúry. Akonáhle je platba pripísaná na náš bankový účet, rezervujeme Vám kite kurz už záväzne! Pred termínom konánia Vášho kite kurzu od nás obdržíte účastnícky manuál, v ktorom sa dozviete všetky dôležité organizačné záležitosti, informácie, ako sa k nám dostanete vrátane máp, čo si na kite kurz vziať so sebou atď.

Chcem platiť na mieste v hotovosti, alebo chcem platiť tesne pred kurzom. Je toto možné?

Ano, táto varianta je samozrejme možná. Vzhľadom na to, že naše HARAKIRI kite kurzy majú len obmedzenú kapacitu, aby sme zabezpečili 100% servis, sa ale vystavujete riziku, že miesto v termíne, ktorý si vyberiete, bude už obsadené. Preto Vám doporučujeme se prihlásiť na náš kite kurz čo najskôr!

Čo môj doprovod, môže prísť so mnou a byť na mieste so mnou?

Samozrejme, diváci sú vítaní. Všetky naše HARAKIRI kite centrá tiež ponúkajú veľa možností pre športové a kulturne vyžitie Vášho doprovodu. Vezmite svoj doprovod so sebou!

Môžem prihlásiť na kite kurz svoje dieťa, keď má iba 16 rokov?

Ano, môžete. Pokiaľ má účastníkHARAKIRI kite kurzu 15–17 rokov vrátane, je nutný súhlas zákonného zástupcu, ktorý nesie za  účastníka zodpovednosť. Zákonný zástupca sa nemusí zúčastniť kite kurzu.

Môžem prihlásiť na kite kurz svoje dieťa, keď má 13rokov?

Ano, môžete, pokiaľ taký účastník váži aspoň 40kg. Pokiaľ má účastník HARAKIRI kite kurzu 13–14 rokov vrátane, je nutný súhlas zákonného zástupcu, ktorý nesie za takého účastníka zodpovednosť. Zákonný zástupca tiež súčasne musí byť účastníkom rovnakého kite kurzu. Zákonný zástupca v takom prípade akceptuje vekový a fyzický rozdiel a pracuje so svojim zverencom vo dvojici.

Chcem na kite kurz prihlásiť svoju manželku, ktorá sa ale bojí. Poradíte mi?

Strach Vašej partnerky môže prameniť z nejakej negativnej skúsenosti alebo z chybných predsudkov. Naše HARAKIRI kite kurzy vedieme takým spôsobom, aby boli predovšetkým bezpečné. V prípade žien a dievčat, ktoré sú všeobecnš opatrnejšie než muži, pristupujeme pri výuke s ešte väčším dôrazom na opatrnosť a to predovšetkým tým, že priebeh kurzu môžeme „spomaliť“ a viac a dôkladnejšie sa venovať tréningu jednotlivých chopností. Tímto „spomaleným“ postupom získávajú ženy väčšiu sebedôveru a v konečnom dôsledku tiež väčšiu radosť z celého kite kurzu. Výsledkom sa niekedy dokonca stáva, že žena se do kitu zapáli ešte viac než muž, ako sa už mnohokrát ukázalo!

Čo keď sa na kite kurz prihlási málo ľudí?

Minimálny počet účastníkov pre akýkoľvek náš HARAKIRI kite kurz je 4 osoby. V prípade, že se kite kurz nenaplní na minimálny počet, budeme Vás o tom predom informovať a ponúkneme Vám náhradný termín. V prípade, že Vám náhradný termín nebude vyhovovať, máme povinnosť Vám platbu za Váš kurz i prípadné ďalšie služby vrátiť!

Sme parta z jednej kancelárie. Môžete nám pripraviť snowkiting kurz v inom termíne?

Ano, môžeme, pokiaľ by vás bylo 4 a viac účastníkov. Radi si vypočujeme všetky Vaše predstavy a pripravíme Vám akýkoľvek náš kite kurz z našej ponuky priamo na mieru. Upraviť podľa Vašich prianí môžeme nielen termín kurzu, ale tiež podľa možností miesto Vášho kurzu, časový rozsah, náplň kurzu apod. Kontaktujte nás, vynasnažíme sa Vám vísť v ústrety!

Radi by sme urobili špeciálny program pre svojich zamestnancov alebo obchodných partnerov. Je toto možné?

Ano, je to možné. Pokiaľ máte špeciálne želanie týkajúce sa doprovodných služieb (prezentácie na veľkoplošnej projekcii, catering, ubytovanie apod.), radi Vám všetko pripravíme podľa Vašej predstavy. Kontaktujte nás, vynasnažíme se Vám vísť v ústrety.

Čo keď nebude vietor?

Ku kiteboardingu, snowkitingu, buggykitingu a landkitingu je potrebný vietor, ktorý poháňa kite. Niekedy má vietor ideálnú rýchlosť, niekedy je silnejší, niekedy naopak slabší, taká je príroda, ktorej bohužiaľ nerozkážeme. Aby sme zaistili vietor pre naše HARAKIRI kite kurzy, venujeme veľkú pozornosť výberu miest pre naše kite kurzy. Tiež naša široká škála rôznych veľkostí kitov od 1m2 až po 15m2 nám pomáha nielen udržať bezpečnosť našich kite kurzov, ale dáva tiež veľké možnosti reagovat na silu vetra. Nuž ale nikto v reálnom svete nie je schopný garantovať, že všetky prírodné poveternostné podmienky budú v danom okamihu ideálne, preto okrem už vyššie spomenutého (výber revírov, škála vybavenia) máme pre Vás v prípade krajne nepriaznivých poveternostných podmienok pripravený náhradný športovo kulturny program súvisiaci s kitingom, ako je napr. nácvik rozjazdov a jazdy na vodnom vleku alebo za člnom, teória, konzultácie ohľadom výberu vybavenia atď. atď. Za svoje peniaze tak môžete očakávať, že se Vám budeme vždy maximálne venovať a že si užijete kopu zábavy! Teší nás, že si toto všetko naši klienti uvedomujú a oceňujú náš prístup.

Čo keď bude pršať?

Opäť, ako sa hovorí: „větru a dešti neporučíme“. Našťastie dážď väčšinou kite športom nevadí (pri kiteboardingu sme dokonce vo vode stále!). Doporučujeme však účastníkom kite kurzu si pre všetky prípady vziať vhodné outdoorové oblečenie prípadne náhradné oblečenie, vhodnú pevnejšiu obuv, čiapku apod.

Kiteboarding

Čo môžem na dvojdennom kiteboarding kurze zvládnuť a čo na týždennom?

Záleží na tom, čo od kurzu očakávate, v akej ste fyzickej  a psychickej kondícií a aké nám nadelí príroda na Váš termín kiteboarding kurzu poveternostné podmienky. Kiteboarding je v porovnaní so snowkitingom alebo buggykitingom tažší. Preto sú naše dvojdenné HARAKIRI kiteboarding kurzy veľmi informatívne. Behom dvoch dní sa môžete úspešne naučit ovládat kite a podariť sa Vám môžu aj prvé štarty z vody a rozjazdy. Pokiaľ si však chcete užiť už aj prvé jazdy, doporučujeme Vám intenzívnejšie týždenné kiteboarding kurzy.

Buggykiting, landkiting

Čo možem na dvojdennom buggykiting landkiting kurze zvládnuť?

Záleží na tom, čo od kurzu očakávate, v akej ste fyzickej kondícií a aké nám nadelí príroda na Váš termín buggykiting či landkiting kurzu poveternostné podmienky. Buggykiting je v porovnání s kiteboardingom ľahší, ľahší je dokonca viac než snowkiting na lyžiach. Takže pokiaľ ste úplný kite začiatočník, je vysoká pravdepodobnosť, že si užijete na kite buggy prvé rozjazdy a jazdu tam i späť rovnako ako drvivá väčšina našich účastníkov HARAKIRI buggykiting kurzov. Čo sa landkitingu týka, behom dvoch dní môžete zvládnuť prvé opatrné rozjazdy.

Snowkiting

Je ľahší snowkiting s lyžami alebo snowboardom?

Pri prvých snowkiting pokusoch doporučujeme klientom našich HARAKIRI snowkiting kurzov použíť lyže. Na lyžiach nemáte nohy zviazané ako pri snowboarde a môžete si tak ľahko urobiť krok nabok. To je výhodné, keď Vás kite potiahne viac než čakáte alebo naopak menej ako čakáte – stačí urobiť krok s lyžami nabok a vštkoe je opäť v rovnováhe. Pokiaľ teda dávate prednosť lyžiam, budete to mať v začiatkoch so snowkitingom o niečo ľahšie než tí, ktorí preferujú snowboard. Pokiaľ ste snowboardista a máte doma aj lyže, vezmite si ich na náš snowkiting kurz so sebou, vyzkúšeť môžete oboje.

Čo keď nebude sneh?

Na snowkiting je potrebný sneh. Venujeme veľkou pozornosť výberu miesta pre naše snowkiting kurzy, nuž ale prírode nerozkážeme. Pokiaľ ste začiatočník alebo začiatočníčka, pre ktorého bude náš HARAKIRI snowkiting kurz prvým zoznámením sa s týmto športom, môže byť nedostatok snehu dokonca výhodou! Najdôležitejšou súčasťou akéhokoľvek nášho kite kurzu a náplňou prvého dňa je nácvik riadenia a ovládánia kitu – jeho štart, let a riadenie jeho ťahu, pristátie atď. Bez zvládnutia tejto schopnosti snowkitovať nejde. Akokoľvek náročný je tento nácvik na suchom povrchu, hlboký sneh prináša rýchlejšiu únavu, a preto môže byť prvý deň snowkiting kurzu výhodný i bez snehu. Druhý deň, kedy sa pri snowkiting začátečníkoch venujeme nácviku rozjazdu a jazde na lyžiach alebo snowboarde, máme pre Vás v prípade nedostatku snehu pripravenú alternatívu v podobe buggykitingu a landkitingu. V tomto prípade nácvik s lyžami alebo snowboardom nahradzuje nácvik na kite buggy alebo mountaiboarde, ktoré Vám samozrejme požičiame úplne zadarmo. Táto alternatíva sa u našich klientov stretáva s veľkým nadšením, pretože rozjazdy a jazda predevšetkým na kite buggy je jednoduchšia než trebárs na snowboarde, takže si svoj snowkiting kurz dokonca môžu užiť viac. Naviac, pri porovnaní ceny našich snowkiting a buggykiting kurzov klienti zisťujú, že tým, že môže byť nedostatok snehu, môžu dokonca ušetriť!

Čo môžem na dvojdennom snowkiting kurze zvládnuť a čo na týždennom?

Záleží, čo od kurzu očakávate, v akej ste fyzickej a psychickej kondícii a aké nám nadelí príroda na Váš termín snowkiting kurzu poveternostné podmienky. Snowkiting je v porovnání s kiteboardingom ľahší. Takže pokiaľ ste úplný kite začiatočník a priemerný lyžiar, je vysoká pravdepodobnosť, že si užijete prvé rozjazdy či dokonca jazdu tam aj späť rovnako ako cca 90% našich účastníkov zimných snowkiting kurzov. Pokiaľ sa rozhodnete pre týždenný snowkiting kurz, Váš pokrok bude samozrejme ešte väčší. Po týždni sa už určite môžete preháňať po zasnežených pláňach a skúsiť pridať i nejaký ten skok!

Aké lyžiarske vybavenie mi na snowkiting kurz doporučíte? Môžem si u Vás požičať lyže alebo snowboarding vybavenie alebo musím mať vlastné?

Na svoj snowkiting kurz si môžete vziať ľubovolné lyže (carvingové, freeridové, freestylové, bigfooty…). V prípade snowboardu nedoporučujeme tzv. tvrdý snowboard s tzv. tvrdými botami. Pokiaľ nemáte svoje vlastné lyže ani snowboard, nezúfajte! Všetky naše HARAKIRI kite centrá majú vo svojej blízkosti požičovne, takže si budete môcť podľa svojho záujmu požičať všetko potrebné. Kontakty na tieto požičovne od nás dostanete v našom účastníckom manuále, ktorý od nás obdržíte pred konaním Vášho snowkiting kurzu.

Požičovňa a testovanie kite vybavenia

Môže si kite vybavenie u vás požičať alebo otestovať aj začiatočník?

U nás si môže kite vybavenie požičať a otestovať kiter alebo kiterka akéhokoľvek stupňa pokročilosti. Ide o to, že podľa stupňa pokročilosti si bude môcť požičať alebo otestovat IBA vybavenie, ktoré zvláda a pri ktorom nebude hroziť nadmerné nebezpečenstvo zranenia kitera alebo poškodenia vybavenia. Pokiaľ teda záujemca zvláda iba riadenie malého cvičného kitu, môže si požičať malý cvičný kite. Ak zvláda riadenie veľkého komorového kitu, môže si požičať alebo testovať veľký komorový kite vo veľkosti podľa momentálnych poveternostných podmienok. Pokiaľ zvláda jazdu na vode (v danom revíre a daných podmienkach), je možné si požičať aj otestovať vybavenie na vodu. Pokročilosť záujemcu ľahko odhadne zodpovedný pracovník našej požičovne položením niekoľkých otázok, popr. malým praktickým testom.

Čo keď nebude fúkat?

Naša HARAKIRI kite požičovňa garantuje, že všetky prenajímané vybavenie bude plne funkčné. Napriek tomu bohužiaľ nie sme schopní garantovať poveternostné podmienky, môžete si v rámci našej požičovne ľubovoľne vymeniť napr. veľkosť kitu v závislosti na danom vetre, takže môžete do značnej miery eliminovať prípadnú premenlivosť počasia.

Kde si môžem kite vybavenie požičať a otestovať?

Kite vybavenie si môžete požičať aj otestovať v ľubovoľnom HARAKIRI kite centre v závislosti na otváracej dobe, ktorú nájdete v sekcii kontakty. Vždy doporučujeme dopredu overiť na našich kontaktoch!

Je prenajímané a testované vybavenie poistené?

V cene prenájmu je iba bežné opotrebovanie, všetky poškodenia spôsobené nájomcom hradí nájomca! Rovnaké pravidlo platí i pri testovaní kite vybavenia.

Darčeková plechovka ZÁBAVA PLNÁ ADRENALÍNU

Chcem Váš kite kurz darovať ako darček. Môžem dostať nejaký darčekový kupón?

Pokiaľ chcete obdarovať niekoho z blízkych, obchodného partnera alebo niekoho iného, ideálnou voľbou je naša originálna darčeková plechovka ZÁBAVA PLNÁ ADRENALÍNU, ktorá obsahuje nielen darčekový poukaz podľa vášho výberu, ale tiež mini DVD s kite videami a ďalšími prekvapeniami.

Je darčekové balenie kite kurzu viazané na konkrétny termín?

Pri objednaní darčekovej plechovky môžete podľa seba vybrať nielen typ kite kurzu, ale aj miesto kurzu a termín jeho čerpania. Pokiaľ však budete chcieť, môžete výber miesta kite kurzu i jeho termínu nechať úplne na obdarovanom. Obdarovaný nás následne bude kontaktovať a vyberie si miesto aj termín čerpania kite kurzu sám.

Kde môžem darčekovou plechovku s kite kurzom objednať?

Objednať si ju môžete priamo online na www a my Vám ju do 2. dňa pošleme na dobierku k Vám domov alebo do zamestnania. Kúpiť darčekovú plechovku môžete tiež v našej ostravskej kancelárii alebo u niektorého z našich partnerov v celej ČR a na Slovensku.

HARAKIRI kite kurz či darčekové balenie si môžete ihneď objednať online alebo poslať známemu Tip na skvelý darček pre Vás! Doporučujeme objednať s predstihom, záujem je veľký a máme len obmedzenú kapacitu! Kontaktujte nás pre viac informácií alebo kvôli špeciálnej ponuke šitej Vám na mieru. Vynasnažíme sa Vám vísť maximálne v ústrety!

Rýchly kontakt

Tel.:
Telefon +421 944 413 755
Telefon +420 776 807 518
Email:
Email
Skype:
Skype HARAKIRI_kite_kurzy
ICQ:
ICQ 353846630
kontaktný formulár »
 
 

Najbližšie termíny

 
 

Reklama 

 
 

Originálny darček

Originálny adrenalínový darček 
 

Novinky 

Snowkiting, snowkiting kurzy!

02.01.2023 - Snowkiting a snowkiting kurzy 2023 sú tu!

Teraz kite voňavka v hodnote 4 Eur ako darček ku snowkite kurzu. Odnesieš si nielen množstvo zážitkov, ale aj pekný darček. Kde dostaneš viac? viac »

zobraziť všetky ›

 
 

Voľné miesta 

HARAKIRI kite kurzy hľadajú pre rozšířenie svojho snowkiting teamu kandidátov na tieto pozície.

 
 

Reklama